نحوه پرداختن به مسئله فروش سگ‌های تزئینی در نمایشگاه دام و طیور مشهد دارای ایرادات فنی و رسانه‌ای خاص خود است.

به گزارش مشهدنیوز، در روزهای اخیر یکی از رسانه‌های استان به مسئله خرید و فروش سگ‌های تزئینی در نمایشگاه دام و طیور پرداخته بود و اخبار متعددی در این زمینه روی خط خبری خود قرار داد و متعاقب آن برخی از کانال‌ها نیز به این مسئله پرداختند.

سوالی که شاید در این میان به ذهن برسد این است که واقعا پرداختن به مسئله‌ای مانند سگ‌های تزئینی چقدر اهمیت دارد؟ از سوی دیگر ایرادات و اشکالاتی نیز از نظر رسانه‌ای و حرفه‌ای به این مسئله وارد است که در زیر به آنها اشاره می‌شود.

در خبری که خبرگزاری فارس خراسان رضوی در مورد این مسئله آورده است صرفا به صحبت‌های فرد غرفه دار اشاره شده است و استناد این رسانه نیز صرفا صحبت‌های غرفه دار است که در آن اشاره می‌کند که سگ تزئینی نیز برای فروش وجود دارد. سوال این است در عصری که فیلم و کلیپ جایگاه اساسی دارد چرا خبرنگار محترم عکس و فیلمی از حضور سگ‌های تزئینی در غرفه تهیه نکرده و روی سایت بازگذاری نشده است؟ آیا اصلا خبرنگاری که گزارش را تهیه کرده خود نیز سگ‌های تزئینی را در غرفه دیده است؟

نکته دوم اینکه از نظر رسانه‌ای تا زمانی که مسئله متقن نشده است چگونه این مسئله با افراد دیگر در میان گذاشته شده و از آنها در مورد این مسئله مصاحبه گرفته می‌شود؟ آیا مصاحبه شوندگانی که در این مورد مصاحبه کرده‌اند فیلم و عکسی در مورد عرضه سگ‌های تزئینی در نمایشگاه مشهد مشاهده کرده‌اند؟ استناد آنها برای قبول عرضه سگ تزئینی در نمایشگاه مشهد صرفا صحبت خبرنگار بوده است؟

نکته دیگر اینکه خبرگزاری فارس خراسان رضوی صوتی را روی سایت خود بارگذاری کرده که مشخص است در نمایشگاه مشهد و در هنگام بازدید از غرفه گرفته نشده و بعدا تماس گرفته شده است. در حالی که خبر اولیه این رسانه بیانگر این است که خبرنگار در همان محل حضور سگ‌های تزئینی در غرفه این مصاحبه را گرفته است. به نوعی به نظر رسانه‌ای به نظر می‌رسد این صوت صرفا برای توجیه گزارش روی خط رفته گرفته شده، زیرا خبرنگار به انحاء مختلف می‌‌خواهد از مخاطب پشت تلفن این تائید را بگیرد که سگ‌ها را به صورت تزئینی نیز می‌توان استفاده کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مشهد نیوز