کارگردان تئاتر مشهد می‌گوید: مخاطب تئاتر در این روزها و چندسال اخیر بیشتر شده و امیدوارم نامهربانی و قهری که البته نمی‌دانم به چه علت برای تئاتر در حال اتفاق است.

پویا غازی پیرامون اجرای نمایش جدید خود به نام «آدیداس» اظهار کرد: نمایش «آدیداس» متنی به نویسندگی مهدی ضیاچمنی و موضوع اصلی آن تفاوت نسلی است که دیدگاه نسل قدیم و جدید را نسبت به زندگی بیان می‌کند.
وی پیرامون موضوع نمایش خود افزود: داستان مربوط به پسربچه‌ای است که خانواده وی به یک سفر زیارتی می‌روند و دایی این پسربچه در این مدت نزد او می‌ماند و از او مواظبت می‌کند، این پسربچه قصد بیرون رفتن با دوستان می‌کند و دایی او موافقت نمی‌کند.
این کارگردان تئاتر ادامه داد: در صحنه دیگر از نمایش، دوستان این پسربچه به خانه می‌آیند و صحبت‌ها و دیالوگ‌هایی را با دایی پسربچه انجام می‌دهند. در میان دیالوگ‌هایی که بین دوستان این پسربچه و دایی او که حدود چهل سال دارد، ردوبدل می‌شود، ما متوجه تفاوت دیدگاه‌ها بین آن‌ها خواهیم شد. یعنی طرز تفکر کسانی را که نوجوانان امروزی هستند، با فردی که قدیمی‌تر بوده و در نسل قبل زندگی کرده است، بیان می‌کند.
غازی بیان کرد: این تفاوت دیدگاه و بینش در واقع یک بی‌هویت، بی‌انگیزگی و بی‌هدفی در کودکانی که در این نسل زندگی می‌کنند را نشان می‌دهد، این که صاحب فکر و اندیشه‌ای نیستند، هدفی ندارند و دیدگاه و بینشی نسبت به مسائلی که در زندگی برایشان رخ می‌دهد، نداشته و صرفا درگیر نوعی روزمرگی شده‌اند؛ به گونه‌ای که صرفا زمان برای آن‌ها می‌گذرد و هیچ هدف خاصی هم از گذر این زمان ندارند.
وی در خصوص بازیگران نمایش «آدیداس» و زمان اجرای آن عنوان کرد: محمد جهان‌پا بازیگر اصلی هستند و هفت بازیگر دیگر نیز به نام‌های مصطفی محمدزاده، علی احمدی، آرش یزدانی، امیرمحمد فرمان، علی فلاحت، مهدی سجادیان و میلاد ادیب در این نمایش ایفای نقش می‌کنند که ان‌شاء‌الله پس از دریافت مجوز، نمایش از هفته آینده آغاز خواهد شد و مکان نمایش احتمالا در مجموعه تاتر شهر است.
این کارگردان تئاتر درمورد پیشینه خود در تئاتر بیان کرد: نمایش «آدیداس» دومین کار بنده در مقام کارگردان و به عنوان کار تئاتری سی‌وسومین کار محسوب می‌شود. پیش از این «خوانش شهر شکلاتی» را کارگردانی کردم که حدود دو ماه پیش در پردیس تئاتر مستقل اجرا شد.
غازی خاطرنشان کرد: نمایش ما در برهه‌ای اجرا می‌شود که نزدیک به جشنواره تئاتر استانی هستیم؛ ضمن این که داوطلب شرکت در جشنواره نیز هستیم و در واقع در برهه‌ای اجرا داریم که بسیار فشرده است و نمایش‌های مختلفی اجرا می‌شود که برخی قرار است چهره داشته باشند و از کیفیت خوبی برخوردار است.
وی پیرامون وضعیت تبلیغاتی موجود در مشهد برای اجرای نمایش‌ها گفت: با توجه به این که تبلیغات شهری از تئاتر دریغ شده و بسیاری از بسترهای تبلیغاتی به علل فیلترینگ و اتفاقات دیگر برای اهالی تئاتر موجود نیست، امیدوارم  این فرصت برای گروه‌های تئاتری که همزمان در حال اجرا هستند، توسط رسانه‌ها یا هرکسی که می‌تواند حمایت کند، رخ دهد تا تمامی نمایش‌ها و از جمله نمایش بنده، بستر تبلیغاتی خوبی برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان داشته باشند.
این کارگردان تئاتر تاکید کرد: مخاطب تئاتر در این روزها و چندسال اخیر بیشتر شده و امیدوارم نامهربانی و قهری که البته نمی‌دانم به چه علت برای تئاتر در حال اتفاق است و بسترهای تبلیغاتی که از آن دریغ می‌شود، حداقل با کمک رسانه‌ها بهبود یابد و بار دیگر این فرصت برای اهالی تئاتر پیش آید تا نمایش‌ها با استقبال خوبی روبه‌رو باشد.
انتهای پیام/

 

  • منبع خبر : ایسنا