معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: در سال جاری بهره برداری از دو هزار واحد مسکونی ارزان قیمت انجام می‌شود.

رضا خواجه نائینی در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه مسکونی مشارکتی ۱۸۰ واحدی علویه اظهار داشت: تا کنون در دوره‌های مختلف شهرداری قرارداد ساخت چهار هزار واحد مسکونی ارزان قیمت به این شکل بسته شده است که دو هزار واحد آن امسال به بهره برداری می‌رسد.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به این که شهردار ساخت ۱۰ هزار واحد ارزان قیمت از ما خواسته است ادامه داد: در دوره جدید در مرحله اول قصد عقد قرارداد برای ساخت پنج هزار واحد داریم.

نائینی بیان کرد: آمادگی کامل داریم تا در مناطق حاشیه شهر در زمینه تخفیف واگذاری زمین و پروانه اقدام به انجام پروژه های مشارکتی کنیم.

وی با بیان این که پروژه‌های مشارکتی منجر به ایجاد الگوی سکونت خاص و مناسب،دارای ایمنی و تاثیرگذار در بافت‌های شهری در منطقه می شود گفت: پروژه هایی همانند رسالت، یاس و محمدیه تاثیر زیادی در تغییر الگو و ایمن سازی منازل مسکونی داشتند.

وی پروژه‌های مسکونی ارزان قیمت را روشی مناسب برای کمک به اقشار محروم جامعه دانست و افزود: در سال جاری دو هزار واحد مسکونی ارزان قیمت به بهره‌برداری می‌رسد.عقد قرار داد جدید برای یک مجموعه ۱۰۰۰ واحدی را برای ماه آینده در دستور کار داریم.

وی یادآور شد: خوشبختانه شهردار مشهد از دولت قول اخذ وام هایی با یارانه شش درصد گرفته است.معاونت اقتصادی شهرداری مشهد علاوه بر وظیفه اقتصادی سودآوری نسبت به  هزینه کرد برای شهر در وظایف  اجتماعی و تاثیرگذاری بر سکونتگاه های غیر رسمی شهر آمادگی دارد.

نائینی با اعلام این که شهرداری کم ترین مشکلات را در پروژه‌های مشارکتی مسکونی دارد اظهار داشت: تنها دو هزار از چهار هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی شده در دوره‌های گذشته ساخته شده که برنامه ریزی کردیم علاوه بر ساخت پنج هزار واحد مسکونی ارزان قیمت بهره برداری از دو هزار واحد دوره های گذشته را نیز به اتمام برسد.

انتهای پیام/