رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از مناسب‌سازی 10 دستگاه تاکسی ویژه معلولان خبر داد.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از مناسب‌سازی ۱۰ دستگاه تاکسی ویژه معلولان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مجتبی بهاروند با بیان اینکه بخشی از جامعه ما را معلولان و جانبازانی تشکیل می‌دهند که از صندلی چرخدار برای جابجایی استفاده می‌کنند، اظهار کرد: از این ‌رو مجموعه مدیریت شهری موظف است تا امکانات لازم جهت تردد آسان و سهل این افراد را در معابر و خیابان‌های سطح شهر فراهم آورد.
وی گفت: از ابتدای فعالیت شورای پنجم شهر مشهد، حمایت از معلولان یکی از اولویت‌های کمیسیون حمل و نقل و ترافیک بوده و در همین راستا اواخر سال گذشته ۱۵۵ دستگاه اتوبوس مجهز به رمپ ویژه تردد صندلی چرخدار به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده شد.
بهاروند در ادامه از مناسب‌سازی شدن ۱۰ تاکسی درونشهری برای سوار شدن معلولانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، خبر داد و افزود: تا به امروز ۲ دستگاه تاکسی به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسیده و به کارگیری خودروهای دیگر نیز در دستورکار است؛ درصورت موفقیت‌آمیز بودن این طرح، شاهد افزایش تعداد تاکسی‌های مناسب‌سازی شده برای معلولان خواهیم بود.
ریییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی»، تمامی تجهیزات به‌کار برده شده در این طرح، با تکیه بر توان داخلی و محصول شرکت‌های دانش بنیان است.