دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در خراسان رضوی تشکیل شد.

غلامعلی صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سازمان صنعت معدن و تجارت استان خواسته شده لیست اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی که در سطح استان خراسان رضوی از ابتدای سال جاری ارز دولتی به منظور واردات کالا دریافت کرده‌اند را به دادستانی اعلام کنند.

صادقی ادامه داد: همچنین به سازمان صنعت معدن و تجارت اعلام شده مشخص کنند از این اشخاص چه تعداد ثبت سفارش مطابق کالاهای وارداتی نیست و نیز آیا کالاهای ارائه شده توسط این اشخاص در بازار براساس ارز دولتی عرضه شده یا خیر.

وی گفت: به سازمان تعزیرات حکومتی نیز اعلام شده که ضمن رصد بازار و بررسی مصادیق احتکار، گران‌فروشی، کم‌فروشی و سایر موارد، چنانچه این امر اخلال در نظام اقتصادی کشور تلقی می‌شود مراتب را جهت رسیدگی قضایی به دادستانی اعلام کنند.

دادستان مشهد اظهار داشت: به پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی نیروی انتظامی استان ماموریت داده شده ضمن رصد غیرمستقیم بازار، گزارشات تخلفات و جرایم اخلاگران نظام اقتصادی در سطح استان خراسان رضوی را به دادسرای مرکز استان اعلام کنند.

صادقی گفت: در دادسرا شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تشکیل شده و کسانی که قصد اخلال در بازار را داشته باشند بدانند که دادستانی بدون هیچگونه اغماض و مسامحه‌ای برابر قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور با آنان برخورد خواهد شد.

  • منبع خبر : تسنیم