نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: درحالی که بسیاری از شهرستان‌های استان شورای فرهنگ عمومی دارند ما در مشهد شورای فرهنگ عمومی نداریم.

 

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با تأکید بر ضرورت ایجاد شورای فرهنگ عمومی مشهد، تصریح کرد: درحالی که بسیاری از شهرستان‌های استان شورای فرهنگ عمومی دارند ما در مشهد شورای فرهنگ عمومی نداریم، بنابراین به دنبال ایجاد شورای فرهنگ عمومی مشهد هستیم تا به عنوان یک مجموعه فرهنگی بتواند با رویکرد فرهنگی مسائل را حل کند.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مشکل امروز ما این است که مشکلات فرهنگی را با رویکرد فرهنگی حل نمی‌کنیم، مانند موضوع عفاف و حجاب، که به جای رویکرد فرهنگی رویکرد امنیتی را به عنوان آسان‌ترین راه برگزیدیم، درحالی که مشکل ۹۹ درصد جامعه ما بمباران و تهاجمات فکری فرهنگی است.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درخصوص چرایی پیگیری مدرک رئیس جمهور، گفت: به اعتقاد من باید نسبت به این مسائل در جامعه شفافیت وجود داشته باشد. در رابطه با مدرک رئیس‌جمهور در آن مقطع حرف‌‌های بسیاری مطرح شد و تردیدهایی هم برای برخی بوجود آمد که پیگیری این موضوع می‌توانست به شفافیت آن کمک کند. اینکه ما اجازه دهیم این مسائل در جامعه مطرح شود، چیز بدی نیست.

پژمانفر در ادامه با اشاره به نقش فرهنگساز صدا و سیما، یادآور شد: صدا و سیما اشکالات اساسی دارد، از همین رو درحال پیگیری طرحی هستیم تا نظارتی که در شورای ۶ نفره وجود دارد از نوع استصوابی باشد، چراکه بسیاری از مشکلات صدا و سیما از همین موضوع ناشی می‌شود.

وی درباره فرهنگ مصرف کالای ایرانی نیز گفت: بخشی از این فرهنگسازی برعهده آموزش و پرورش است و برای بهره‌گیری از ظرفیت دانش‌آموزان برای این موضوع برنامه‌هایی پیش‌بینی کرده‌ایم.

انتهای پیام/

 

  • منبع خبر : فارس