رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: نمایشگاه نخستین جشنواره عکس کودک و سفره‌های آسمانی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند افتتاح شد.

محمدرضا قلاسی مود ، صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه نخستین جشنواره عکس کودک و سفره‌های آسمانی در شهرستان بیرجند اظهار داشت: فراخوان این جشنواره با همکاری موسسه دو زبانه کودک و آینده در ماه مبارک رمضان انجام شد.

وی گفت: این جشنواره با هدف به تصویر کشیدن حال و هوای هنگام افطار، سهیم کردن کودکان در این امر و ارتقاء سطح کیفی وعده‌های افطاری در فضایی شاد و مفرح برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجندو رئیس جشنواره عکس کودک یادآور شد: ایجاد نشاط اجتماعی، رقابت سالم و احیای سنت‌های قدیمی به منظور بهبود سلامت فردی و اجتماعی در برگزاری این جشنواره مدنظر بوده است.

قلاسی‌مود عنوان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ایجاد خاطره‌ای خوش در ایام ماه مبارک رمضان برای کودکان، آشنایی آنان با فرهنگ روزه داری و طراحی سفره افطار و ارج نهادن به دور سفره نشینی در فرهنگ ایرانی است.

وی بیان کرد: ۲۰۰ عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۳۰ عکس برای نمایش در نمایشگاه انتخاب شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند افزود: هیئت داوران با انتخاب ۳ عکس، نفرات برگزیده این جشنواره را معرفی کرده و یک عکس نیز به داوری شهروندان در بازدید از نمایشگاه انتخاب می‌شود که اختتامیه این مراسم نیز فردا یکشنبه برگزار خواهد شد.

قلاسی‌مود همچنین از برگزاری نخستین فستیوال مادر و کودک در محل پارک بانوان ویژه مادران و کودکان خبر داد و گفت: این مسابقه به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار شد که در این فستیوال ۱۴۰ کودک به همراه مادرانشان حضور داشتند.

  • منبع خبر : تسنیم