طی روزهای گذشته خبری از ورود موج گرمای عجیب به کشور در فضای مجازی منتشر و اعلام شد که شهروندان در نقاط مختلف کشور آماده گرمای 50 درجه ای هوا باشند.

طی روزهای گذشته خبری از ورود موج گرمای عجیب به کشور در فضای مجازی منتشر و اعلام شد که شهروندان در نقاط مختلف کشور آماده گرمای ۵۰ درجه ای هوا باشند؛ موضوعی که وقوع آن در مشهد و نقاط مختلف استان هم باعث بروز نگرانی هایی در بین شهروندان شد. ورود موج گرمای ۵۰ درجه به استان را از رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان پیگیری می کنیم.
یحیی قائنی پور در این زمینه به «خراسان رضوی» می گوید: ورود این موج گرمایی بیشتر در مناطق جنوبی کشور پیش بینی شده است و در مشهد و استان خبری از گرمای ۵۰ درجه نخواهد بود. وی می افزاید: بر اساس پیش بینی ها، دمای هوا در استان درروزهای شنبه و یک شنبه این هفته افزایش خواهد داشت و در مشهد حداکثر به ۴۱ یا ۴۲ درجه خواهد رسید و در نقاط گرمسیری استان نیز حداکثر بین ۴۵ تا ۴۸ درجه خواهد بود. قائنی پور تصریح می کند: البته از روز دوشنبه به بعد دمای هوا کمی کاهش خواهد داشت اما بازهم هوا گرم خواهد بود. در مشهد دمای هوا کمتر از ۴۰ درجه و مناطق گرمسیری استان نیز کمتر از ۴۵ درجه پیش بینی شده است.رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین از ماندگاری هوای گرم تا ۱۰ روز آینده در مناطق مختلف استان گفت و یادآور شد: هفته آینده دمای هوا در استان تعدیل خواهد شد اما هوا همچنان گرم خواهد بود و در بسیاری از مناطق دمای هوا به ریز ۴۰ درجه خواهد رسید. قائنی پور یادآور شد: وزش باد به نسبت شدید تا شدید نیز در مناطق مختلف این استان طی چند روز آتی تداوم دارد و در بخش هایی از خراسان رضوی به ویژه در نوار شرقی و قسمت هایی از نیمه جنوبی استان نیز وزش باد گاهی شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : روزنامه خراسان