این روزها شاهد برگزاری مراسمات متعدد روز خبرنگار در مشهدمقدس هستیم.

به گزارش مشهدنیوز، ۱۷ مرداد روز خبرنگار است اما معمولا مراسمات مربوط به این روز تا یک هفته به طول می‌انجامد و در ایام و روزهای بعد از روز ۱۷ مرداد نیز همچنان شاهد برگزاری مراسم روز خبرنگار هستیم.

نکته‌ای که در استان خراسان رضوی شاهد آن هستیم این است که رقابتی عجیب و غریب میان نهادهای مختلف برای برگزاری مراسم روز خبرنگار وجود دارد. استانداری خراسان رضوی، شهرداری، خانه مطبوعات از جمله نهادهایی هستند که در این ایام فعال هستند و هر کدام مراسم خاص خود را برگزار می‌کنند.

شاید بتوان از سویی این تعدد و تنوع را شاهد و ناظری برای احترام گذاشتن بیشتر به قشر خبرنگار از سوی نهادهای مختلف دانست و آن را به فال نیک گرفت اما شاید بتوان از زاویه‌ای دیگر نیز به این اتفاق نگریست و آن این است که اگر تمامی این مراسمات در یک مراسم شکیل و مناسب خلاصه شود اتفاق بهتری رخ دهد.

در هر صورت باید قدردان نهادهایی بود که در این ایام به یاد خبرنگاران هستند اما شاید اگر هم افزایی مناسبی میان نهادها شکل بگیرد مراسم روز خبرنگار در خراسان رضوی بسیار بهتر برگزار شود. این تشتت و تعدد در برگزاری مراسم روز خبرنگار را می‌توان شاهد و ناظری دانست بر اینکه مشکلات خبرنگاران در طول سال‌‌های مختلف همچنان باقی است و اگر هم افزایی صورت می‌گرفت شاید این مشکلات نیز حل می‌شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مشهد نیوز